Konkursas „Pasaulis, kuriame maisto užtenka visiems“.

             Pasaulinės maisto dienos proga, „Sveikos mitybos standartas“ organizuoja piešinių konkursą „Pasaulis, kuriame maisto užtenka visiems“. Konkursas, skirtas atkreipti vaikų dėmesį į ekologišką, tvarų, sveiką, kokybišką maistą bei maisto švaistymo problemą.

             Konkurso dalyviai: Matas Milieška, Kipras Kontvainis, Delija Šlefendoraitė (grupė „Saulės zuikučiai“), Domas Dargužis, Amelija Docenko (grupė „Nykštukai“.

2022-10-04

______________________________________________

 „Emocijos ir jausmai“

            2022 m. rugsėjo 23–29 dienomis vyko užsiėmimai „Atspėk emocijas“. Jų metu vaikai susipažino su pagrindinėmis emocijomis, mokėsi jas atpažinti, diskutavo kokiu būdu ir kaip emocijos yra išreiškiamos, atliko kitas užduotis.

__________________________________________________

 „Aš lekiu vėjo greičiu“.

             2022 m. rugsėjo 19 d. vyko užsiėmimai, skirti Europos judumo savaitei paminėti. Užsiėmimo tikslas – paskatinti vaikus kuo daugiau judėti.

__________________________________________________

 Aš saugus kai žinau.

             Klaipėdos lopšelyje-darželyje „Eglutė“ yra skiriamas didelis dėmesys vaikui, jo sveikatai ir saugumui. Norėdami atkreipti vaikų dėmesį į saugaus elgesio svarbą, 2022 m. rugsėjo 7 d. inscenizavome nelaimingą atsitikimą, žiūrėjome mokomuosius filmukus, diskutavome apie apsaugų įvairovę ir jų būtinybę, saugų judėjimą dviračiais, paspirtukais ir riedučiais.

___________________________________________________

 Vasara – puikus metas vaikščioti basomis.

             2022 m. rugpjūčio mėnesį vyko sveikatinimo užsiėmimai S. Kneipo take. Šio natūralaus masažo dėka yra masažuojamos pėdutės, gerinama laikysena ir pusiausvyra, teigiamai veikiamas organizmas, gerinama kraujotaka, aktyvinama medžiagų apykaita ir t.t.

 2022-08-22

____________________________________________________

 2022 m. birželio 28 d. lopšelyje-darželyje „Eglutė“ vyko meno terapijos antras užsiėmimas.

_____________________________________________________

 Klaipėdos lopšelis-darželis „Eglutė“ konkurse „Judriausias darželis“ laimėjo pirmąją vietą.

https://ve.lt/aktualijos/klaipeda/apdovanotas-judriausias-klaipedos-miesto-darzelis

https://www.atviraklaipeda.lt/2022/06/16/isrinko-judriausius-darzelius/

https://klaipeda.diena.lt/naujienos/klaipeda/miesto-pulsas/eglutes-vaikai-patys-judriausi-1083958

https://www.sveikatosbiuras.lt/lt/naujienos/apdovanotas-judriausias-klaipedos-miesto-darzelis-37627.html#lightbox[eg_bw51zd]/4/

2022-06-22

_____________________________________________________

 Plokščiapėdystės korekcinės mankštelės „Mažosios pėdutės“

            2022 m. gegužės 23–31 dienomis lopšelyje-darželyje „Eglutė“ vyko plokščiapėdystės mankštelės. Jų metu buvo atliekami įvairūs pratymai, stiprinamos pėdutės ir kojų raumenys.

_____________________________________________________

 2022 m. balandžio 25 d. vyko taisyklingos laikysenos užsiėmimai „Aš tiesus kaip nendrė“.

_____________________________________________________

 Grupės „Lineliai“ vaikai aplankė Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro sensorinį kambarį, kuriame stimuliuojami  įvairūs pojūčiai, didinamas asmens sąmoningumas, stiprinamas laimės jausmas.

 2022-05-09

____________________________________________________

 Mankšta „Judu sveikai“

            Lopšelyje-darželyje „Eglutė“ 2022 m. balandžio 5, 8, 15, 26 ir gegužės 3, 5 dienomis vyko užsiėmimai „Judu sveikai“, kuriuos vedė visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Alina Bocman.

____________________________________________________

 Pirmos pagalbos mokymai. 2022 m. kovo 30 d. įstaigos darbuotojai atnaujino pirmos pagalbos žinias. Mokymus vedė Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro, vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros specialistė Diana Butkienė.

_____________________________________________________

 2022 m. kovo 22–28 dienomis Klaipėdos lopšelyje-darželyje „Eglutė“ vyko pamokėlės apie rankų higieną. Vaikai sužinojo kodėl, kada ir kaip reikia plautis rankas, kad nesirgtų įvairiomis ligomis. Atliko įvairias užduotis ir eksperimentus.

_______________________________________________________

 2022 m. kovo 17 d. lopšelyje-darželyje „Eglutė“ vyko „Meno terapijos“ užsiėmimas. Užsiėmimo metu pedagogai turėjo puikią galimybę save pažinti, suprasti, įsisąmoninti į savo poreikius, perdirbti mintis ir emocijas, kurias žmogus pripratęs slopinti.

________________________________________________________

 2022 m. vasario 24, 25 dienomis įstaigos vaikai dalyvavo „Sveiko maisto piramidė“ pamokėlėje. Užsiėmimų metu, vaikai sužinojo kas yra sveika mityba, gilino žinias apie vaisių ir daržovių naudą ir jų svarbą. Žaidė linksmus žaidimus ir analizavo maisto pasirinkimo piramidę.

__________________________________________________________

 Klaipėdos lopšelio-darželio „Eglutė“ bendruomenė dalyvavo Sveikatiados organizuojamame konkurse „Mano mėgstamiausias užkandis“. Dėkojame visiems konkurso dalyviams ir dalinamės smagiomis užkandžių fiestos akimirkomis.

https://www.storyjumper.com/book/read/124416102/Mano-mgstamiausias-ukandis

2022-02-21

________________________________________________________________

 2022 m. sausio 14 ir 21 dienomis, priešmokyklinių grupių ugdytiniai susitiko su miško gydytoja ir pelyte Smailianosyte. Susitikimo metu vaikai sužinojo, koks maistas kenkia dantukams, kaip reikia juos valyti, ką valgyti, kad dantukai būtų sveiki.

 2022-01-24

__________________________________________________________________

 „Yoga zoo“

      2022 m. sausio 3, 4 ir 6 d. Klaipėdos lopšelyje-darželyje „Eglutė“ lankėsi Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Alina Bocman. Specialistė vedė smagias „Yoga zoo“ mankšteles, kurios lavina mažųjų koordinaciją, kūno lankstumą bei taisyklingą kvėpavimą. Smagu buvo stebėti  iš grupių  „Saulės zuikučiai“, „Nykštukai“ ir „Lineliai“ vaikų emocijas ir juoką.

 2022-01-06

___________________________________________________________________

  PAMOKĖLĖ „MIKROBAI BIJO ŠVAROS“

        2021 m. gruodžio 9, 10 ir 13 d. Klaipėdos lopšelyje-darželyje vyko pamokėlės „Mikrobai bijo švaros“, kuriose dalyvavo „Saulės zuikučiai“, „Nykštukai“  ir „Bitutės“ grupių vaikai. Visuomenės sveikatos specialistė vaikams pasakojo jog ant kiekvieno žmogaus odos nuolat gyvena ir dauginasi įvairūs mikroorganizmai (bakterijos, virusai, grybeliai), kurie įgyjami liečiant įvairius paviršius (pvz.: durų rankenas, laiptų turėklus, knygas, žaislus ir kitus daiktus), bendraujant su žmonėmis, glostant gyvūnus. Vaikai sužinojo, kad rankų plovimo technika yra labai reikšminga, nes ant gerai nuplautų rankų lieka mažiau mikroorganizmų, jie lėčiau dauginasi ir neplinta. Teisingai rankų higienai palaikyti svarbu rankas nusiplauti kruopščiai: 15–20 sekundžių muiluoti trinamaisiais ir sukamaisiais judesiais, ypač riešus, tarpupirščius, nykščius, pirštų galiukus ir nagus. Nepamiršti kirpti nagus kas savaitę ir kasdien kruopščiai valyti panages.

 2021-12-13

___________________________________________________________________

  Priešmokyklinės grupės „Nykštukai“ vaikai – sveikuoliškų saldainių gamintojai.

2021 m. lapkričio 10 d. priešmokyklinės grupės „Nykštukai“ vaikai dalyvavo edukacinėje veikloje „Sveikų saldainių alternatyvi degustacija",
kurią vedė lektorė Rima Novikevičiūtė. Vaikai buvo  smalsūs ir patys norėjo pasigaminti sveikuoliškus saldainius. Saldainių gamyba jiems puikiai pavyko.

 

 2021-11-10